Posłuchaj — 2


 
  Kliknij na odtwarzacz, aby usłyszeć fragment utworu
Depending on your connection speed,
it may take several seconds to load a file.

Posłuchaj 1
O MUZYCE
KOMPOZYCJE
POSŁUCHAJ...
O MNIE
LINKI
KONTAKT
WITAM
 

Morceau pour Ariane
Kanon jest jedną z najstarszych form muzycznych - klasycznym przykładem jest „Panie Janie”. Utwór „Morceau pour Ariane” został pomyślany jako kanon pomiędzy trzema fletami: jeden jest po lewej stronie sceny, drugi po prawej, a trzeci w środku. Jest to ja krzywa Bella: zaczyna się wznosząco od pojedynczej nuty, potem jest skomplikowany przekładaniec wszystkich trzech części, by zakończyć znów na pojedynczej nucie.

Le cygne blanc
Dla dzieci pisze się łatwiej niż się powszechnie uważa. Dzieci nie mają wystarczająco dużo doświadczenia muzycznego, aby rozumieć złożność współczesnej muzyki elektronicznej, ale też nie mają zahamowań i uprzedzeń. Ten utwór powstał na zamówienie, z myślą o wykorzystaniu go jako pomoc klasowa.

Okno Wystawowe
Przez sześć lat każdego roku robiłem aranżacje polskich kolęd, jako prezent gwiazdkowy dla mojej żony. Każdy utwór poprzedzony jest instrumentalnym wstępem, będącym aranżacją jednej z kolęd. „Okno Wystawowe” było pierwszą taką aranżacją. Polskie ucho pewnie łatwo rozpozna, której kolędy...

Powstanie
Ten utwór opisuje muzycznie triumf i tragedię Powstania Warszawskiego. Załączony fragment, w którym pobrzmiewają dzwięki polskiego hymnu narodowego, mówi o kapitulacji. Wam, Polakom, nie muszę wyjaśniać, co ta muzyka wyraża...

Lisa in Furs
Podczas długich podróży samolotem, nic tak nie skraca podróży, jak komponowanie muzyki, najlepiej jazzowej i, nie wiem dlaczego, ale zawsze na fortepian. Ten utwór napisałem podczas lotu z Frankfurtu do Pekinu. Skąd ten tytuł? Posłuchajcie, a znajdziecie odpowiedź.